Juryteams WMC 2017 bekend!

WMC Kerkrade heeft bij het vaststellen van de nieuwe wedstrijdformats goed gekeken naar de nieuwe ontwikkelingen in de verschillende sectoren enerzijds, en de evaluatie van de wedstrijden in 2013 anderzijds.

Concertafdeling Harmonie en Fanfare
De grootste belangstelling gaat waarschijnlijk uit naar het juryteam voor de Concertafdeling Harmonie en Fanfare, waar de meest vergaande vernieuwing is doorgevoerd. Over de nieuwe jurysystematiek is al het één en ander gepubliceerd. Nu de verschillende specialismen en de bijbehorende namen:

Eugene Corporon
Als echte blaasorkestdirigent met grote repertoirekennis en internationale ervaring is gekozen voor Eugene Corporon, leider van de dirigentenopleiding aan North Texas University in Denton, USA.

Ed Spanjaard
Als symfonisch dirigent met affiniteit en bekendheid met de blaasmuziek in de meest brede zin is gekozen voor de Nederlandse top dirigent Ed Spanjaard.

Jan Van der Roost
Als componist is gekozen voor de Belg Jan Van der Roost, wiens reputatie als componist, dirigent en docent voor zichzelf spreekt.

Steven Mead
Als blazersolist is gekozen voor de man, die de euphonium als solistisch instrument wereldfaam gaf, Steven Mead. Steven is daarenboven zeer geïnteresseerd in nieuwe jurysystematieken.

Miranda van Kralingen
Als specialist muziekdramatische en extramuzikale elementen is gekozen voor de bekende Nederlandse sopraan en oud-directeur van Opera Zuid, Miranda van Kralingen, van wie wellicht minder bekend is, dat zij de wereld van de blaasmuziek bijzonder goed kent.

Jan van den Eijnden
Aan Jan van den Eijnden de taak als onafhankelijk juryvoorzitter de nieuwe systematiek in goede banen te houden.

Sectie Brass Band
Championship Division (VW)Championship Division (KW)1st Division2nd & 3rd Division
Rob Goorhuis (NL)Jan de Haan (NL)Oliver Waespi (CH)Kevin Houben (BE)
Michael Bach (CH)Edward Gregson (UK)Jan de Haan (NL)Hannes Buckegger (AU)
Edward Gregson (UK)Karl Ole Midtbo (NO)Karl Ole Midtbo (NO)n.n.t.b.


Sectie Harmonie en Fanfare
1st Division2nd & 3rd Division
Rob Goorhuis (NL)Durk Lautenbach (NL
Douglas Bostock (UK)Frank de Vuyst (BE)
Miguel Etchegoncelay (AR)Heiko Schulze (GE)


Sectie Slagwerkensembles
Henk Smit (NL)
Peter Vulperhorst (NL)
Simone Rebello (UK)
Linda Moorhouse (CN)
Ruud Böhmer (NL)


Mars-, Marsparade- en Showwedstrijden
MarswedstrijdenMarsparade-en Showwedstrijden
Henk Smit (NL)Ruud Böhmer (NL)
Ruud Böhmer (NL)Peter Vulperhorst (NL)
Gary George (UK)George Oliviero (US)
Vaclav Blahunek (CR)Linda Moorhouse (CN)
Gary George (UK)
Nipath Kanchanahuth (TH)